Menu Zamknij

Drzwi do szafy lub garderoby

Wnętrze szafy czy garderoby to jedno. Możemy tu podziałać według swoich potrzeb.

Fronty zewnętrzne natomiast musimy już dopasować do stylu i kolorystyki mieszkania.
Wybór materiałów jest duży. Wyróżniamy fronty w macie, połysku.

Fronty w połysku ładnie się prezentują i pasują do każdego wnętrza. Odbijają światło i to co jest w pomieszczeniu, stwarzając ciekawe efekty optyczne.
Jednym ich minusem jest to, że widać na nich ślady palcy. Szczególnie jest to uciążliwe gdy w domu mamy małe dzieci lub zwierzęta. To samo dotyczy frontów z lustrami, są efektowne ale wymagają więcej czynności pielęgnacyjnych.


Pod tym względem wygodniejsze są fronty matowe ostatnio bardzo modne. Pasują do każdego rodzaju pomieszczeń wystarczy dobrać kolorystykę najbardziej odpowiednią do danej aranżacji. Przy małym metrażu postawmy raczej na jaśniejsze kolory, które nie będą przytłaczające.
Ładnie prezentuje się też garderoba czy szafa z drzwiami pokrytymi ratanem, który może występować w różnych kolorach.


Kolejna propozycja to drzwi ażurowe. Wyglądają lekko i delikatnie przez co nie sprawiają wrażenia zagracenia pokoju. Dodatkowo ułożenie listew z przerwami pomaga w cyrkulacji i wymianie powietrza.
Przy remoncie i zmianie wyglądu pokoju nie musimy zmieniać również i całej szafy czy garderoby z całym jej wnętrzem. Wystarczy wymienić same fronty czy drzwi przesuwane.