Menu Zamknij

Jak dbać o meble lakierowane na wysoki połysk?

Meble lakierowane na wysoki połysk nadają wnętrzu stylu i elegancji i idealnie wpasowują się luksusowe trendy. Odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenie ponieważ w lśniących powierzchniach doskonale odbija się otaczająca przestrzeń.
Aby meble lakierowane na wysoki połysk prezentowały się pięknie w naszym domu czy mieszkaniu musimy o nie odpowiednio zadbać. Źle prezentują się bowiem z plamami i odciśniętymi palcami. Szczególnie utrudnione zadanie mają rodziny z małymi dziećmi, które dotykają wszystko zostawiając ślady paluszków.


Czym zatem czyścić meble?
Po pierwsze wszelkie plamy i zabrudzenia usuwajmy od razu by plama nie zdążyła wyschnąć. Powierzchnię czyścimy małą ilością wody z płynem do naczyń lub środkiem do czyszczenia powierzchni lakierowanych, ale płyn do naczyń w zupełności wystarczy.

Unikajmy preparatów zawierających alkohol. Wodę z płynem nanosimy na miękką ściereczkę i delikatnie wycieramy bez zbędnego polerowania. Czynność zakańczamy przetarciem suchą ściereczką. Najlepsza jest ściereczka z mikrofibrą, która jest miękka i nie zarysuje powierzchni. Aby zetrzeć jakieś małe odciski palców wystarczy lekko wilgotna ściereczka zwilżona samą wodą.