Menu Zamknij

Minimalizm w łazience

Nie lubisz zbyt dużo mebli i sprzętu w pomieszczeniu? Unikasz nadmiaru, a jednocześnie potrzebujesz miejsca na schowanie niezbędnych rzeczy. Trzeba przecież gdzieś schować proszki, chemię, kosmetyki.
Dobrym rozwiązaniem jest zabudowa ścienna z ukrytymi półkami bez uchwytów. Wszystko wówczas jest w jednej niezakłóconej płaszczyźnie. Drzwiczki zamykane są i otwierane po dotknięciu.
W ten sposób ukryć możemy również i pralkę, która często psuje zaplanowaną aranżację. Najlepiej jeśli jest to pralka do zabudowy, ale i zwykłą, którą już mamy w łazience też można ukryć. Trzeba tylko pozostawić jej trochę więcej miejsca.
W ten sposób stworzymy wnętrze przejrzyste i funkcjonalne.

Wiele osób po wejściu do naszej łazienki nawet nie zauważy, że w tym miejscu są szafki. Dobrze wykorzystać np. jakaś wnękę ścienną. Jeśli nie mamy takiego miejsca, pralkę można ukryć pod blatem razem z szafką umywalkową lub w słupku wraz innymi szafkami. Do pralki zróbmy oddzielnie drzwiczki by nie otwierać całego słupka w czasie korzystania z pralki.

Drzwiczki można zastąpić również żaluzją, która się zwija i nie przeszkadza. Takie maskowanie pralki dobrze zaplanować już na etapie projektu łazienki wtedy najłatwiej zastosować różne triki.