Menu Zamknij

Pielęgnacja mebli drewnianych

Meble drewniane, drewniane blaty są zawsze modne i pasują do każdego wnętrza. Aby jednak zawsze wyglądały tak jak tego oczekujemy należy o nie odpowiednio zadbać.
Utrzymanie mebli drewnianych w czystości jest niezmiernie ważne. Jeśli coś nam się wyleje należy bezzwłocznie to jak najszybciej wytrzeć by plama nie pozostała na zawsze.

Możemy to zrobić specjalnym mleczkiem do drewna. Nakładajmy je jednak na ściereczkę nie bezpośrednio na mebel. Jeśli mamy nowy środek najlepiej sprawdzić jego działanie w niewidocznym miejscu.

Wycieranie kurzu, co jest czynnością zwyczajną i znaną każdej gospodyni. Najlepiej to wykonywać miękką i suchą szmatką.
Drewniane meble nie lubią też zmian temperatur i wilgotności. Nie stawiajmy komód drewnianych blisko kominka gdzie temperatury potrafią być czasami bardzo wysokie.

Niekorzystnie na drewno działają również promienie słoneczne. Zbyt długa ekspozycja na słońcu może powodować blaknięcie i przebarwienia.
Chrońmy też meble przed wodą, co nie znaczy, że drewnianej szafki nie możemy mieć w łazience gdzie jest dużo wilgoci. Należy tylko odpowiednio ją zakonserwować.

Głębokie czyszczenie w celu zapobiegania chorobom.  Alkohol, Środek Dezynfekujący W Sprayu Na Chusteczkach Premium Zdjęcia