Menu Zamknij

Uchwyty meblowe

Wybór uchwytów do mebli jest bardzo duży. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Uchwyty w szafkach czy szufladach mają duże znaczenie i są bardzo istotnym detalem, który powinien tworzyć spójną całość podkreślając charakter wnętrza.

Jakie wyróżniamy uchwyty do otwierania szafek i jak je odpowiednio dobrać?

Przy stylu nowoczesnym wybieramy przeważnie minimalistyczne, proste uchwyty. Można również postawić na kontrasty czyli do białych frontów czarne uchwyty. W tym stylu sprawdzą się również uchwyty meblowe krawędziowe zajmujące mało miejsca na krawędzi frontu.

Do prostych nowoczesnych uchwytów zaliczamy także metalowe i uchwyty meblowe relingowe.

W stylu retro i tardycyjnym przeważają bardziej dekoracyjne uchwyty np. postarzałe złoto lub mosiądz z ceramiką, posiadające różne wyżłobienia i ciekawe kształty.

Wśród uchwytów wyróżniamy również uchwyty przeznaczone typowo do pokoju dziecięcego. Mające przeróżne kształty, kolory i wielkości. Mogą to być uchwyty w formie serduszek, aut, piłek, kwiatków, itd.

Istnieje również alternatywa dla przycisków czyli otwieranie na docisk. Wystarczy lekko docisnąć by szafka czy szuflada się otworzyła. Nie zdaje do egzaminu na frontach szklanych lub z połyskiem bo widać odciski palców.